Keramická dlažba a obklady

Dlažba a obklady najde využití nejen venku na cestách, terasách a fasádách, ale i ve všech možných exteriérech, jako především koupelny, kuchyně, chodby a dokonce i obývacích pokojích.
Samozřejmě záleží na jejích kvalitách. Zatímco venku jen na terasu je možné dát dlažbu horších kvalit, do koupelny už se vyplatí vybrat velice kvalitní dlažbu. Do většiny exteriérů jako obývací pokoje už pak kvalita dlažby a obkladů je to hlavní.

Dlažba Bigtile

Mezi tyto vysoce kvalitní se řadí právě dlažba značky Bigtile. Jedná se o velkoformátovou dlažbu, kterou je díky kvalitám a její mrazuvzdornosti použít jak v exteriéru tak i interiéru. Velká odolnost – díky tomu je možné dlažbu využít i tam, kde se očekává větší zátěž – a tvrdost dlažby na úrovni křemene je dosažena jejím spečením za vysoké teploty kolem 1350 °C – tzv slinutím. Využití venku nebo tam, kde se dlažba namáčí či pravidelně myje, je možné bez problémů i díky typů s protiskluzovou úpravou.

Tato dlažba je navíc rektifikována, to znamená, že má s vysokou precizností zabroušené hrany a dá se proto skládat tak blízko, že spáry mezi kusy nejsou větší než pouhé 2 mm.
Dlažba Bigtile je vyráběna ve dvou úpravách: s glazurou a bez glazury. Dlažba bez glazury vzhledem imituje vzhled kamene a její střel je dokonale probarven a homogenní. Ty s glazurou má mnohem tvrdost, odolnost a oděruvzdornost a tím zvyšuje její životnost a zároveň usnadňuje čistění díky hladšímu povrchu dlažby.

Oba dva typy dlažby jsou však neporézní a nenasákavé, na dlaždicích se tak nedělají skvrny, neboť rozlitá tekutina či jiná špína se nemůže dostat do dlaždice. Dlaždice je navíc možné čistit kterýmikoliv čisticímu prostředky, neboť nijak nemohou dlažbu poškodit.

Samozřejmostí jsou u dlažby značky Bigtile všechny možné tvary, které je pro osazení dlažby potřeba. Nevyjímaje ani různé tvary a velikosti soklů. Protože ani to někdy nemusí stačit, vhod přijde možnost nechat si nařezat vlastní rozměry, které potřebujete.

Příspěvek byl publikován v rubrice bydlení, design se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>