Výběr garážových vrat – 5 věcí, které je dobré vědět

Víte, co všechno ovlivňuje výběr garážových vrat? Zajisté, jako ve většině případů je lepší výběr probrat s odborníkem, který má lepší znalosti a dokáže vám poradit a vyhnout se tak pozdějším komplikacím. I k odborníkovi je ale vhodné přijít alespoň se základní znalostí o garážových vratech a být tak více při konzultaci v obraze.

Cena garážových vrat

Cena bude jedním ze dvou nejdůležitějších aspektů pro vaši volbu garážových vrat. Můžete si vybrat mezi levnou nabídkou a nebo vsadit na jistotu a připlatit si za kvalitu (Například garážová vrata značek Lomax, Trido nebo Hormann). I zde je ale dobré nepospíchat. Je vhodné výběr garážových vrat řešit s předstihem a zlepšit tak šance na lepší cenu, než na kterou můžete dosáhnout v časové tísni. Projděte si nabídky značkových prodejců a zjistěte si, zda nabízejí nebo v minulosti nabízeli nějaké akce či slevy v průběhu roku (například v zimě). Vhodným výběrem můžete ušetřit zajímavou část z pořizovací ceny garážových vrat. Pro orientaci se můžete podívat na ceník garážových vrat a mít tak aspoň základní představu o ceně.

Spolehlivost

Ruku v ruce jde s cenou i spolehlivost a kvalita dodavatele. U nízké ceny nemůžete očekávat větší kvality produktů a spolehlivost. Jestliže si ale hodláte připlatit, ověřte si rovnou spolehlivost vybraného dodavatele nebo prodejce garážových vrat. Prozkoumejte důkladně reference a nebojte se i oslovit někoho, kdo vrata od dodavatele již má a zeptat se ho na zkušenosti. Vyzkoušejte také kontaktovat přímo dodavatele s nějakým dotazem e-mailem nebo telefonicky. Uvidíte, jak rychle a odborně vám odpoví. Podle toho si můžete udělat dobrý obrázek o jeho spolehlivosti. Můžete se tak vyhnout pozdějším nepříjemným zkušenostem.

Do domu nebo ven?

Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňuje výběr typu garážových vrat je, zda máte garáž v domě či samostatně jako samotný objekt. V případě, že garáž tvoří samotný objekt, není například nutné v něm udržovat teplo a nebudou kladeny nároky na tepelnou izolaci garážových vrat. U garáže v domě kvalitní izolace naopak značně sníží náklady na vytápění objektu, v němž se garáž nachází.
Stejně důležité je i to, zda vám garáž bude sloužit jen pro parkování aut, nebo zda zde budete mít i prostor pro uskladnění věcí nebo například dílnu. Všechny tyto aspekty ovlivní výběr typu vrat.

Typy garážových vrat:

Sekční garážová vrata se vysouvají buď nahoru ke stropu, nebo do boku (tato varianta je ale finančně náročnější). Jsou ideální pro garáže, kde nemáte dostatek prostoru, neboť zaberou minimum místa a navíc jsou vhodné téměř pro jakýkoliv typ a otvor garáže. Jejich velkou výhodou je velice dobrá tepelná izolace.

Rolovací garážová vrata zabírají ještě méně místa než sekční (nezabírají místo u stropu). Jejich nevýhodou je ale malá tepelná izolace, protože při navíjení na kloub není možné udělat dostatečně silné.

Výklopná garážová vrata jsou jedny z běžnějších vrat, jejichž hlavní výhodou je díky jednoduchosti provedení nízká cena. Nevýhodou je naopak prostor, který zaberou, jak uvnitř samotné garáže, tak i před ní.

Doplňky vrat

Poslední co ovlivní nejen výběr, ale především cenu vrat, jsou některé doplňky. Tím je myšleno nejen barevné provedení a materiál vrat, ale také třeba typ motoru, který vrata pohání a dále například to, jestli chcete mít vrata na dálkové ovládání, nebo zda se spokojíte s manuální otvíráním.

Příspěvek byl publikován v rubrice bydlení se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>