Zateplení oken a dveří

Ceny energie jsou vysoké a stále rostou. Největší část nákladů domácnosti v nezateplených objektech se vydává na energii za vytápění. Teplo převážně utíká okny, která jsou nejméně izolující část v objektu. A právě zateplovování oken je možné tyto tepelné ztráty snížit o 40-60 %.

Přeskleníoken

Přesklení oken je vhodné tehdy, pokud máte v bytě či domě poměrně nová okna, která ale dostatečně netěsní či nemají odpovídající součinitel prostupu tepla – málo izolují, nebo se uvnitř orosují. Není tedy vhodné pro zateplení oken měnit celá ještě nová okna a zbytečně tak utrácet. Druhým důvodem může být právě finanční náročnost. Pokud si nemůžete dovolit úplně nová okna, zateplení starých oken přesklením vás vyjde mnohem levněji a zároveň vyřeší problém s unikajícím teplem.

Pro přesklení je možné si vybrat z dvojskal i trojskla přesně podle toho, jaké jsou vaše původní okna. Pokud okna obsahují jen dvojsklo, je možné do nich vložit opět jen dvojsklo. Stejně tak pro okno s trojskly se používá při přesklení trosklo.

Přesklení oken má velké výhody oproti výměně celých oken. Nepotřebujete žádné stavební povolení. Zateplení oken probíhá za běžného provozu objektu a bez náročných stavebních úprav (proto je vhodné i pro staré a historicky cenné budovy). Nečeká vás žádný náročný úklid. Přesklení probíhá jednoduchým vyjmutím starých oken a vložení nových ve speciálním PVC profilu. Výměna jednoho okenního křídla zabere pouhých 15 minut.

Izolační fólie

Další možností jak zlepšit zateplení vašich oken a snížit tak tepelné ztráty skrz ně je aplikace okenní fólie. Tepelně izolační okenní fólie je tenká fólie z polyesteru, na jejíž jedné straně je tenká vrstva vzácných kovů a na druhé pak vysoce přilnavé lepidlo. Izolační fólie dokáže snížit tepelné ztráty skrz okno až o 25 %. Fólie má tvrzený povrch, který je odolný proti oděru, a dá se mýt zcela běžným způsobem. Výhodou je i snížená možnost zranění při rozbití okna, které je polepenou takovou to fólií.

Příspěvek byl publikován v rubrice bydlení, služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>