RC modely – vrtulníky, auta a letadla

Kašlete na pouštění papírových draků. Pojďte si zalétat s pořádným vrtulníkem, nebo letadlem. Vypněte nechvíli svoje PC nebo notebook, uložte si savy z Need For Speed Underground 2 a vyražte si s kámošem fakt zazávodit, s reálným autem, na reálné skvělé trati. Ať už betonové džungli někde za panelem, nebo heboučké a zelené trávě v parku. Tratí je nekonečně a každá je naprosto skvělá, s nějakou PC hrou se to nedá srovnávat ani omylem.

RC modely vrtulníků

Vrtulníky jsou mezi RC modely to NEJ. Vyžaduje to trochu zručnosti, se je naučit ovládat, ale o to víc si při nešikovnosti soupeřů užijete legrace, až to kolega naboří s Apachem do stromu, kterému se měl vyhnout. Nejlevnější modely, označované jako mini vrtulníky, pořídíte už za směšnou polovinu běžné PC hry. To už se prostě vyzkoušet musí. Nejlepší na tom je ta volnost. Můžete si jít lítat, kam chcete. Stačí trocha jen představivosti, letecké tratě se slalomy, podlety laviček, najdete úplně všude. Hodně možností poskytují dětská hřiště s monstrózními prolézačkami. Závod může začít. Pro ty co se nebojí rizika, můžou zkusit i hardcore závody například s průletem fontány (ale musíte počítat s tím, že na to záruku neuplatníte :-) , ale pocit, když vy to proletíte, a soupeř je smeten právě vystříknuvším gejzírem, je prostě k nezaplacení).

A tady je pár inspirací, jak se dá skvěle vyblbnout.

Schválně, co je lepší, hrát hry na počítači, nebo zkoušet chytat ryby pomocí RC vrtulníku?

Pokud máte doma kočku (pes to moc neocení), máte o další zábavu postaráno. Navíc to ocení i nova. Je to pravda zase trochu víc hardcore zábava, ale záleží především na odvaze a bojovnosti vaší kočky.

RC letadla

Modely letadel jsou spíš pro nadšence a fajnšmekry. Vyžaduje to víc zručnosti a je tam méně zábavy. Určitě zkuste radši RC vrtulníky, nebo RC auta. Navíc nabídka letadel je mnohem menší než právě vrtulníků a aut, stejně tak i cena je vyšší. Nejlevnější model Cessna 182 vyjde na jeden a půl tisíce korun.

RC modely aut

U modelů aut je nabídka největší a také nejrozmanitější. Především máme na výběr, ze dvou základních typů:

Spalovací RC modely

Prvním jsou spalovací RC modely aut. Jak je zřejmé z názvu, model auta na rozdíl od druhého typu nejede na baterku, ale na vlastní spalovací motor. Z toho vyplývá několik rozdílů: Jedna se s ním mnohem více vyblbnete. Vydrží mnohem déle a láhev s benzínem vás na rozdíl od náhradní baterky nic nestojí. Rychlosti jsou mnohem větší. Tady si už užijete opravdu pořádnej závod. Nejsou problém rychlosti i nad 50 km/hodinu. Nevýhodou je pak nutná alespoň minimální znalost motorů (i když dá se to i bez toho) a mnohem větší pořizovací cena. Jsou tak vhodné pro toho, kdo už má nějaké to auto za sebou a RC modely jsou pro něj koníčkem.

Co to dokáže, se můžete podívat v tomto videu:

Běžné RC modely

Pro začátečníky je tady druhý typ, a tím jsou běžné RC modely aut na baterky. Opět jsou menší verze, mikro RC modely, se kterými se můžete vyblbnout i v bytě. Ceny jsou opět minimální, takový RC model Mini Cooper si pořídíte za pětset korun. Pro venkovní závody a tu pravou zábavu ze závodů jsou nejlepší modely tzv. Monster Truck. Tady není potřeba víc popisovat, radši nahodím pár videí s pokusy právě s RC modely Monster Trucků, ať se můžete pokochat:

Projetí smyčky s obratem auta o 360 stupňů:

Stačí fakt jen trocha fantazie, a můžete postavit tratě, které jste doteď znali jen z počítačové verze Stunts.

Pro ty nejzručnější už jsou RC modely fakt parádní zábava a relaxace:

Příspěvek byl publikován v rubrice auto-moto, gadgets, hračky, zábava se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>