Avatar – co od něj čekat

Do kin vtrhnul snad nejočekávanější film od režiséra filmů jako Titanic, Terminátor a Vetřelci Jamese Camerona AVATAR. Na planetě Pandora lidé těží drahý nerost unobtanium. Planeta má nižší gravitaci než Země a atmosféra je naplněna plynem, který neumožňuje lidem normálně dýchat. Je obývána obyvatelstvem Na’vi, které žije v kmenových společenstvích po celé planetě. Lidé vytvoří spojením lidské DNA a DNA místního obyvatelstva nové bytosti, Avatary. Avatar je jen tělo stejné jako místní Na’vi. Ovládat ho musí ale mysl člověka, jehož DNA bylo k vzniku Avatara použitá. Celý program Avatar slouží k lepší komunikaci s Na’vi, aby je těžební společnost přesvědčila k přesídlení z nalezišť unobtania jinam. K přesvědčení má sloužit mariňák Jake Sully , který díky stejné DNA převezme ovládání nad Avatarem svého zabitého bratra. Během třech měsíců je přijat do místního kmene Na’vi Omaticaya a stane se nakonec jeho členem. Tím nesplní svůj úkol a společnost se rozhodne proti kmenu, jehož domovský strom, kde žije celý kmen, stojí na nebohatším nalezišti unobtania, použít sílu k jejich vyhnání. Protože se Jake stihnul zamilovat do dcery náčelníka kmene, rozhodne se jim pomoci a připojí se k nim. Kmen se po zničení svého stromu odebere na posvátná místa a Jake je přesvědčí, aby svolali ostatní kmeny Na’vi a zaútočili na společnost. Ta útok odhalí a rozhodne se zničit posvátné místo a tím úplně ochromit Na’vi. Strhne se tak poslední velká bitva jak na zemi, tak ve vzduchu. Stoji proti sobě vyspělá technologie společnosti a domorodé obyvatelstvo Na’vi jezdící na zvířatech a bojující šípy.

Avatar film

Samotný příběh není nikterak zajímavý a ani děj filmu ho příliš nesleduje. Půlku filmu prozkoumáváte Pandoru a seznamujete se s místním Na’vi. V další půlce dochází ke konfrontaci a následné velké bitvě, kde si užijete efekty a pěkné bitky.

Avatar film

Nejlepší na celém filmu je vytvořený svět Pandory a jeho skvělé zpracování. Mimo jiné obyvatelstvo Na’vi mluví i svým vlastním jazykem. Pokud jste viděli Pandoru ve dne v ukázkách, budete překvapeni, jak nádherná a překrásná je v noci, kdy září a všemožnými barvami. Celá planeta vytváří duši Eywa a každá bytost je s ní spojena. Spojení lze přímo i přes zakončení, které mají obyvatelé Na’vi a i jiná zvířata v zakončeních na hlavě (skrytý ve vlasech) nebo různých šlahounech – tykadlech. Probíhá tak třeba spojení mezi Na’vi a zvířaty Dire horse, na nichž Na’vi jezdí jako na koni. Nebo s ptáky Banshee, na nichž Na’vi lítají.

Avatar film
Avatar film
Avatar film
Avatar film

Příspěvek byl publikován v rubrice film, zábava se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Avatar – co od něj čekat

  1. Pingback: Běžecký pás doma « Sportovní blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>