Robotický vysavač vám to ulehčí

Robotický vysavač je skvělý vynález poslední doby, který má ušetří mnoho námahy, třeba tak jako myčka. Stručně řečeno, robotický vysavač je malinkatý vysavač kulatého tvaru asi jako váha na vážení, jen je o něco vyšší, asi kolem 8 cm. Hlavní jeho výhodou je to, že vysává úplně sám. Proto také takový tvar. Je to proto, aby se dostal všude, jak do rohu, tak i pod stůl nebo pod pohovku.

Funkce robotických vysavačů

Vysavače jsou samozřejmě dobře promakané menší počítače. Roboti obsahují algoritmy, jak se pohybovat, aby uklidili celou požadovanou plochu. Robot si tedy nepamatuje tvar pokoje a můžete klidně přestavět nábytek. Svým náhodným pohybem tam robot vždycky zajede. Na vyčištění rohů mají na krajích dlouhé štětinové kartáčky, které smetí z rohů, kam nedosáhne, zametou přímo pod vysavač a ten už se postará o zbytek. Mezi základní vybavení jsou i pohybové senzory, které včas upozorní vysavač, že se blíží například ke schodům a zabrání tak pádu vysavače. Další doplňkovou funkcí lepších robotických vysavačů jsou třeba virval wally, což jsou malé krabičky vysílající signál, které umístíte na dveře místnosti. Robot, který zachytí signál, ví, že tudy nesmí projet a otočí se. Můžete tak jednoduše určit, ve kterých místností se má vysavač pohybovat. Samozřejmostí jsou i dokovací stanice na dobíjení, kam si vysavač sám zajede, když mu dochází baterie. Díky tomu se o vysavač krom vyndání plného pytlíku prachu nemusíte již nikdy více starat.

Ceny vysavačů

Ceny robotický vysavačů odráží jejich funkce a kvality. Pohybují se od zhruba 3000Kč do 15 000Kč. Ohlídejte si již zmíněné funkce: zda robot sám nalezne dobíjecí stanici a zajede se nabít, jak dlouho dokáže vysávat bez nabíjení, jakým způsobem se robot pohybuje po vyhrazeném prostoru (aby nevysával jen některá místa, a někam zajede jen jednou za rok), jaké má senzory. A hlavně také na jaké povrchy je robotický vysavač vhodný. Je samozřejmě rozdíl mezi hladkou plochou a kobercem. Poslední dobou se objevují i robotické vysavače, které zvládají i vytírání.

Ukázka robotického vysavače Roomba 560

Příspěvek byl publikován v rubrice bydlení, práce a brigády se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>