Zubní implantáty Praha

Chrup a jeho kvalita je pro nás velice důležitá. Každý kdo o sebe aspoň trochu pečuje si na jeho kvalitě a tím i vlastním úsměvu zakládá. Bělení zubů se tak stalo běžným zákrokem u stomatologů a v centrech zubní estetiky. Pro poškozený chrup pak nezbývalo než se spokojit s různými zákroky jako korunky, můstky a jiné zubní náhrady. Dnes máme naštěstí další možnost a tou jsou zubní implantáty. V Praze můžete zákrok absolvovat například na zubní klinice Dent Medico v Karlíně.

Co je to zubní implantát

Zubní implantát

Řeší především ztrátu jednoho i více zubů. Zákrok je bezbolestný ale je ho možné v případě obavy provést v anestezii pacienta.

Nejdříve se na místě chybějícího zubu vyvrtá 2-3 cm „vrt“, do kterého se usadí titanový nosný závit. Po té je potřeba nechat nosný pilíř usadit a zahojit aspoň dva měsíce, v případě horní čelisti dvakrát déle. Celý zákrok trvá kolem půl hodiny. Pacient pak po dobu hojení nosí provizorní zub.

Zubní implantáty

Následně se připevní čep a na něj pak samotný zubní implantát.

Existují nějaké možné komplikace?

Zubní implantát

Zubní implantáty je vhodné využít po dosažení hranice 18 let, kdy skončí vývoj čelisti a ta už dál neroste. Na implantáty se využívá slitiny titanu a zatím nejsou známi žádné alergické reakce. Jako u každého lékařského zákroku i zde hrozí možné riziko infekce, i když minimální. Jiné riziko může být poškození okolních zubů při zákroku. Je tedy dobré vybírat vždy kvalitní pracoviště (v tom vám mohou pomoci stránky Implantologického klub ČR). Úspěšnost zákroku se pohybuje okolo 95%.

Cena zubních implantátů

Zubní implantáty jsou bohužel považovány zatím za nadstandardní výkon a z toho důvodu nejsou zdravotními pojišťovnami hrazeny ani částečně. Ceny jsou různé z důvodu, že je možné si vybrat z větší nabídky typů a materiálů, použitých při zákroku. Většinou se ale ceny pohybují od hranice 20 000Kč výše.

Příspěvek byl publikován v rubrice krása, zdraví. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>