PPP – aneb Pay Per Post

Pay Per Post je anglický název (a jeho zkratka PPP) pro Platbu za článek. PPP je ve světě velmi rozšířená metoda linkbuildingu a obecně SEM (Search Engine Marketingu). Mezi nejznámější světové poskytovatele této služby patří server payperpost.com.

Jak Pay Per Post funguje?

Najdete si web, který tuto lužbu poskytuje. Služba většinou umožňuje dva typy registrací: pro inzerenty a pro blogery. Jako inzerent si v takovém sytému zadáte požadavek na článek. Podle toho co systém umožňuje k požadavku přidáte stanovenou cenu, rozsah, požadavek na ranky nebo návštěvnost a další věci co potřebujete. Vaše poptávka se pak zobrazí v systému. Bloger naopak vidí seznam poptávek a může na ně odpovědět. Pokud ho nějaká poptávka zaujme, nabídne článek na svém blogu. Inzerent pak může nebo nemusí nabídku akceptovat. Pokud ji akceptuje, bloger článek sám na zadané téma napíše, umístí do něj odkazy na stránky inzerenta a článek nechá schválit. Jakmile i inzerent potvrdí článek, blogerovi se připíše částka za článek do systému, ze kterého si může postupně podle nastavení systému PPP peníze nechat poslat.

Pay Per Post

Výhoda oproti prodeji nebo výměmě odkazů?

Z pohledu SEO je to mnohem lepší odkaz než jen samotný odkaz v patičce nebo kdekoliv jinde na webu. Vyhledávače přikládají větší váhu přirozeným odkazům v textu více než samotným odkazům mimo text. Odkaz je v takovém PPP článku pěkně přidán do tématického textu a je i téměř nemožné poznat, že jde o placený odkaz (článek). Článek navíc sám může přivádět na web návštěvníky. Inzerent si může plně ovlivnit zacílenost článku – blogu (jeho téma, odbornost, návštěvnost).

Další výhodou je cena. Platí se jednou oproti měsíční platbě při nákupu odkazů. Článek pak na blogu zůstává určitou dobu podle garance sytému, přes který byl získán. Ve většině případů ale články zpětně nikdo nemaže a odkaz je tak napořád za velmi malou cenu. Například ceny pro české pay per post se pohybují od 100-300Kč za článek.

Jaké weby služby PPP nabízejí?

Jak už bylo zmíněno, pro cizojazyčné články je dobré využít payperpost.com. Pro české články ho můžete zkusit také, ale netuším kolik českých blogů tam je. Pro české články funguje vlastní česká služba PlaCla.cz. Jednuduše se zde zaregistrujte a můžete výhodu PPP ihned využít.

Příspěvek byl publikován v rubrice internet, inzerce, SEO-SEM, výdělky na internetu se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u PPP – aneb Pay Per Post

  1. Pingback: Registrace do katalogů « Vaše tipy

  2. Pingback: Stovkazarok.cz PR články – první webík – Vaše tipy –

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>