Kam si jít v Praze zaplavat – plavecké bazény

Ikdyž je Praha v porovnání s ostatními městy co se plaveckých bazénů týče na špici, právě větší výběr se může stát problémem. Především proto, že sehnat dostatek informací není nijak jednoduché. Takže snad vám tento článek trochu pomůže v orientaci kam si můžete jít zaplavat.

Pokud nejste z Prahy, zkuste najít vhodný bazén v katalog sportovišť ČR na webu KdeSportovat.cz.

Plavecký stadion Podolí

Plavecký stadion Podolí

Plavecký bazén v Podolí je tím nejznámějším. Je zde vnitřní 50m bazén, venkovní 50m bazén a 33m venkovní bazén. Pro občasné plavání je ideální, při pravidelnějším plavání už narazíte na pár problémů.
V zimě (cca od 15. září do května) je otevřený jen vnitřní bazén a 33m venkovní. Zádrhel přináší pravidelné plavecké kurzy škol, klubů a vodního póla, které mají část bazénu rezervovanou a veřejnost tam nesmí. Najít volné místo, kdy si můžete solidně zaplavat je ve všední den skoro nad lidské síly (pokud nejste dost otužilý a nevystačíte si s 33 venku). Doporučuji podívat se na rozvrh, najdete ho na stránkách Podolí, a ujistěte se že během vaší návštěvy budou aspoň 4 dráhy volné a označené jako plavání na délku. Jinak skončíte v tlačenici starších lidí kteří na hladině plovou.
V létě se kurzy rozprostřou mezi oba velké bazény a problém už nebývá, pouze o víkendech bývají venkovní bazény vyhrazeny pro veřejnost a plavat se v nich pro davy lidí nedá.

Na věci si dejte v Podolí velký pozor

Známost Podolí přináší i další značný problém a to krádeže. Krade se tam ostošest. Jak skříňky, tak i v samotných sprchách. Doporučuji cennosti nechat u šatnářek v trezoru a do skříněk v šatnách jít jen s oblečením. Ve sprchách nenechávejte věci o samotě. I plavky a brýle zamrzí, když je musíte koupit znovu. Zajímavý je trik s barvou. Růžová příliš neláká. Například už se mě stalo, když jsem zapoměl mýdlo ve sprše, že mýdlo zmizelo, ale růžová krabička na mýdlo zůstala na místě.

Ceny vstupenek a permanentky

Pokud nemáte náladu vyhazovat hodně peněz, tak ani tady vás v Podolí nepotěší. Cenová politika je z dob před 30 lety. Studenti mají slevy, pro dospělé se cena za 2 hodiny pohybuje kolem 115Kč (jen pro srovnání, v Plzni pro dospělé na 2 hpodiny vstup za 55Kč a to tam mají i výřivky, masážní bazény, vnitřní tobogán a jiné vychytávky). Slevy jsou, ale ta zoufalost je děsná. První možností je bodová karta, kde získáte určitou slevu. Pokud si nekoupíte tu nejdražší (4 000kč?), tak to snad ani nestojí za zmínku. Jediné rozumné jsou permanentky na 20 vstupů. Stojí 1 500 Kč a máte za ně 20 celodenních vstupů na celý den. Platnost je 60 dní. Koupit si je můžete ale pouze během zimní sezóny. V létě se z nějakého důvodu neprodávají. Nahradit to částečně může celoletní permanentka, za 5 000kč na letní sezónu opět jeden celodenní vstup. Bohužel opět inteligentní omezení, platí pouze od 8-20.00 (což se nemusí zdát špatné, ale ono když tam ve všední den jsou všude plavecké oddíly tak možnost jít si zaplavat večer oceníte). Podolí má otevřeno od 6-22.00. Pro letní vstupy pak celodenní vstupenka v létě přes letní šatny stojí asi 80 Kč.

Závody a akce v Podolí

Jako poslední je dobré si dát pozor na různé akce. Plavecký stadion Podolí jich hostí dost. Většinou informaci naleznete na webu v sekci akce nebo na stránce v bežícím textu. Zkušenost ale říká, že aktualizace stránek není jejich silnou stránkou. Takže pokud nechcete být zklamaní zbytečnou hodinouvou cestou, klidně si tam předem zavolejte na pokladnu a zeptejte se.

web: www.pspodoli.cz

Jinak v Podolí určitě narazíte na místní kachní páreček, v létě je potkáte přímo v bazénu kdy ho tam brázdí nepochybně pro pobavení návštěvníků.

Plavecký stadion Slávia Praha

Na Slávii mají venkovní 50m bazén a vnitřní 25m. Venkovní je otevřený od května do zimy. Opět jsou zde plavecké tréninky, přesný rozvrh najdete na stránkách bazénu. Vnitřní krytý bazén je jen 25 metrový, část má hlubokou pro skoky, druhá část je velice mělká (asi 1-1,5m).

Zajímavé jsou šatny a sprchy. Je to takový menší labyrint, kde se ztratit není žádný problém. Rekonstrukci to už vyloženě vyžaduje.

Plavecký stadion Slavia

Vstupné je zde přiměřené, stejně tak permanentky. Takže je to velice dobrá varianta, pokud bydlíte někde na Praze 10 kolem Kubánského náměstí. Navíc na vstupy do bazénu Slávia přispívá i některá zdravotní pojišťovna.

web: www.psslavia.cz

Plavecký bazén v Radlicích

Plavecký stadion Radlice

Je součástí Spostovního klubu Motorlet Praha. Najdete ho v ulici Radlická na Praze 5. Najdete zde pouze krytý vnitřní 25m bazén. Dosupnost je dobrá, bazén naleznete přímo u stanici metra Radlická.
Jde o menší bazén, vstupné je podobné jako na Slávii. Otevírací doba je kratší. Přesné informace nejdete na stránkách Motorletu v části stránek věnované plaveckémá bazénu.

Bazén v Tyršově domě

Menší plavecký 25m bazén v Tyršově domě na Praze 5, patřící SOKOLu. Přímo na zastávce tramvají 22, 12 a 20. Více informací najdete na webu Sokolu.

Hostivař

V Hostivaři najdete ve sportovním areálu Univerzity Karlovy krytý bazén o délce 25m. Pokud někdy budete studovat UK v Praze, stoprocentně si zde aspoň jednou zaplavete. Bazén slouží především k výuce plavání pro studenty UK, ale má i otevřené hodiny pro veřejnost. V hlavní budově se tam dostanete hlavním vstupem do areálu a v polovině chodby jsou šatnářky, kde se přezouvá a vemete si klíček od šaten. Sprchy jsou kvalitní, bazén je prosklený s výhledem ven do areálu. Kontaktní informace nejdete na stránkách Katedry tělesné výchovy. Orientační ceník a otevírací dobu pak zde.

Koupaliště Petynka

Je venkovní koupaliště otevřené přes letní období s 50m venkovním vyhřívaným bazénem. Areál je umístěn na Praze 6 ve Střešovicích. Zajímavé je free wi-fi. Na webu také najdete online kameru koupaliště, což vám pomůže při rozhopdování, jestli tam není příliš plno.

web: www.koupalistepetynka.cz

Aquaparky

Aquaparky nejsou zrovna ideální místo na plavání, hodí se spíš pro děti a rodiny na vyblbnutí. Proto je jen zmíním:

Aquapark Praha Čestlice-Průhonice

web: www.aquapalace.cz

Aquapark Barrandov

web: www.aquadream.cz

Tento článek byl navržen na účast v soutěži na webu KdeSportovat.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice sport se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Kam si jít v Praze zaplavat – plavecké bazény

 1. Aleš napsal:

  Bohužel zde nejsou všechny plavecké možnosti v Praze. Plavat je možné v různých hotelech (Axa),bazénech( YMCA)… a mnoho dalších…

 2. Michaela napsal:

  ANo, je mnoho hezčích a čištějších míst, kam jít v praze plavat – třeba ve Vysočanech – ve sportcentru Step – Saunový svět je nádherný čistý bazén ve vodním světě Infinit.

 3. Marta napsal:

  A co v Hloubětíně? pětadvacítka. A lehce slaná.. Nebo už to neplatí?

 4. admin napsal:

  Zajímavá informace o tom, kdo Plavecký bazén Podolí platí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>