Kulečník

Kulečník je známá, celosvětově oblíbená hra. Není náročná, je to jen o šikovnosti. Představíme si kulečník a jeho odnože. Poznáme tři hlavní druhy kulečníku:

 • Karambol – stůl bez děr a s ostrými pogumovanými hranami.
  Kulečník - stůl na karambol
 • Pool – stůl s šesti děrami. Zahrnuje i nejrozšířenější kulečníkovou hru na světě, eight-ball, dále i nine-ball, straight pool a bank pool.
 • Snooker – liší se velikostí stolu, počtem koulí a také jinou kulturou a historickými rozdíly.
  Kulečník - stůl na snooker

Správné kulečníkové stoly by měli mít následující rozměry:

 • velký stůl: 2,84 × 1,42 m
 • malý stůl: 2,10 × 1,05 m

Ceny za kvalitní dřevěné stoly se pohybují od 20 000kč až po 100 000 za stůl. To však jsou již umělecké skvosty ze dřeva. Na proti tomu také tago vychází jen na směšných 600-1000kč. Dají se koupit dvoudílné – šroubovací, nebo z jednoho kusu. Profesionálové své tága chrání tak, že je nosí v pouzdrech, ty vyjdou do 300kč.

Kulečníkové koule

Z toho vyplývá, že kulečník, až na stoly, je nízko nákladový sport, přístupný všem sociálním vrstvám a pro všechny věkové kategorie.

Kulečníky mají samozřejmě i své doplňky. Není to jen tago a koule. Jsou to například lampy, stojany, podpory, kufříky pro tága, prodlužovací ramena, trojúhelníky, křídy a jiné používané příslušenství.
Vše je možné nakoupit v eshopu www.kulecnik.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice sport, zábava se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Kulečník

 1. asd napsal:

  Souhlasím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>